Комунальний заклад "Харківський ліцей №12 Харківської міської ради"

23 січ. 2020

22 січня вже традиційно Україна святкує День Соборності України – возз'єднання ЗУНР та УНР.

Повертаючись до історії, пригадаємо, що 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну.

…Однині во єдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка / Галичина, Буковина і Угорська Україна / і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина Незалежна Українська Народна Республіка, – уривок з Акту.

У гімназії в цей день згадають події 1919 року і вчителі спільно з дітьми проводять ряд заходів. Приємно, що історія України, нашого народу не забувається і передається молодому поколінню. Тож сьогодні у Харківській гімназії №12 з метою поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомлення з цікавими фактами про Україну, її визначних діячів; виховання патріотичних почуттів та поваги до державної атрибутики було проведено ряд заходів до Дня Соборності України, а саме:

1. Уроки історії  «Свобода – вибір гідних», «Я громадянин України і пишаюся цим!»

2. Виховні години: «День Соборності та Свободи України», «Наша країна єдина і соборна», «Возз’єднались в ті далекії роки наші предки навіки».

3. Виставки літератури: «Соборна Україна», «Ми є! Були! І будем ми!»

4. Конкурси малюнків: «Україна – наша держава».