Професiйно – технiчна освiта Харкiвськоi областi

Шкільна бібліотека – це визначний центр спілкування і духовності. Без неї не можна уявити освіту і самоосвіту педагогічних працівників і батьків. Без шкільної освіти неможливе навчання і виховання школярів.За своєю сутністю бібліотека – це храм мудрості, Берегиня книжкового скарбу і людського знання.

Бібліотека Харківської гімназії №12 стала справжнім центром пропаганди книги, надійним помічником педагогів у навчання та вихованні дітей. Що перерви шкільна дітвора забігає до бібліотеки, щоб підібрати улюблену книгу, матеріал до написання реферату, поспілкуватися та отримати добру пораду від бібліотекаря. Плануючи роботу з виховання в учнів читацьких інтересів, наш бібліотекар Петровська Ніна Олександрівна враховує вікові особливості читачів.

Книжковий фонд бібліотеки нараховує 25494 екземпляра підручників, 15132 примірників художньої літератури.
   Кожного року шкільна бібліотека оформлює передплату на періодичні видання- 15назв газет і журналів за спонсорські кошти. Крім книжкових надбань, бібліотека укомплектована електронними носіями. В цих електронних енциклопедіях розміщенні дані с певної науки.

"Діти молодшого шкільного віку своєрідно сприймають навколишній світ, відображений у книзі. Вони по-своєму ставляться до прочитаного. А тому, підбираючи літературу для читача, я звертаю особливу увагу, намагаючись підібрати книги з яскравими малюнками та цікавим змістом.У бібліотеці підібрана література для школярів різних вікових категорій. Книги для дітей молодшого віку знаходяться окремо від літератури для учнів для середнього та старшого шкільного віку. Відкритий доступ до художньої та навчальної літератури подобається читачам. Діти отримують задоволення від самостійного вибору книг. Також вони охоче беруть літературу, яку їм рекомендують вчителі, бібліотекар.Під час вибору книг дуже важливе місце відводиться спілкуванню бібліотекаря та учнів. Тому я намагаюсь залучити дітей до бесіди, в ході якої вони висловлюють свої думки про прочитане."