Комунальний заклад "Харківський ліцей №12 Харківської міської ради"

Графік

роботи консультаціного пункту батьків

з питань професійної орієнтації молоді

День тижня

Час консультацій

08.15-11.00

15.15-17.00

П’ятниця

08.15-11.00

Шановні батьки!

В мережі Інтернет поширюється інформація щодо участі дітей в іграх «Синий кит», «Тихий дом», «Розбуди меня в 4.20», «Я в игре» (російською мовою).Участь у яких призводить до суїциду. Вказані ігри надсилають обмеженому колу учасників 50 обов’язкових до виконання завдань, головна мета яких – зомбувати підлітка і підвести до рішення про самогубство.

З метою попередження участі дітей у таких іграх, спільнотах та профілактики самогубств батькам слід звернути увагу на те, чи є діти учасниками таких груп в соціальній мережі “ВКонтакте”, чи розміщують на своїх сторінках такі статуси, а також звернути увагу чи немає ушкоджень на руках у підлітків у вигляді порізів.

Особливу увагу потрібно звернути на:

1. Підліток не досипає, навіть якщо рано лягає спати. Батьки повинні простежити, чи спить дитина у ранній ранковий час.

2. Підліток малює китів, метеликів, єдинорогів.

3. Перебуває в Інтернет спільнотах і на його сторінці розміщено: "Киты плывут вверх", "Разбуди меня в 4.20", f57, f58, "Тихий дом", "Рина ", "Не я пока", "Море китов", "50 дней до моего...", хеш теги: дом китов, млечный путь, 150 звёзд, ff33, d28, хочу в игру.

4. Якщо сторінка підлітка містить захищену інформацію, а в електронному спілкуванні зустрічаються словосполучення: «разбуди меня в 4.20», «я в игре», «море китов», «млечный путь».

5. Якщо підліток листується з незнайомими людьми в мессенджерах (Viber, WhatsApp).

6. Дуже небезпечно, якщо на сторінці підлітка (на стенке) з’являється відлік від 50 у зворотному напрямку.

У разі наявності таких фактів у поведінці Ваших дітей закликаємо батьків не нехтувати небезпекою, не залишатися байдужими, а допомогти дітям: звернутися до психологів, педагогів, поліцейських чи просто поговорити з дітьми.

Безпечний інтернет для вас і ваших дітей!

/Files/images/caf4d89e5bff936d9752b1e9a1f1cdad.jpg

Правила інтернет безпеки для батьків, учнів, дому відео 1

Безпечне використання комп,ютера відео 2

Безпечне використання смартфона відео 3

Безпечне використання ноутбука відео 4

Про інтернет для батьків відео 5

Розкажіть дітям про безпеку в інтернеті відео 6

пам'ятка для батьків

1.        Тільки разом у співпраці зі гімназією та громадськістю можна добитися бажаних результатів у вихованні й навчанні ваших дітей.

2.        Обов’язково постійно цікавтесь розвитком, навчанням і поведінкою ваших дітей. Для цього відвідуйте заняття, батьківські збори, зустрічайтесь із класним керівником і вчителями гімназії.

3.     Щоденно цікавтесь навчанням дитини. Радійте її успіхам, допомагайте узагальнювати, співставляти, аналізувати вивчене, прочитане, побачене. Не дратуйтесь через кожну невдачу, що спіткає дитину, не карайте й не ображайте її гідності, а допоможіть зрозуміти й усвідомити помилки, недоробки, загартуйте її силу волі своєю допомогою й розумінням.

4.     Привчайте дитину до самонавчання й самоконтролю у виконанні домашніх завдань і обов’язків. Надавайте розумну допомогу в їхньому виконанні. Важливо викликати інтерес до навчання, але не муштрою й силою, а добрим словом, підтримкою, порадою, терпінням і ласкою.
   5. Сприяйте тому, щоб дитина сформувала в собі активну життєву позицію: брала участь у всіх класних, шкільних заходах, концертах, щоб не боялася декламувавти, співати, танцювати, виконувала б сумлінно шкільні доручення. Для цього необхідно бути в курсі шкільного життя, цікавитися планами дитини щоденно, допомагати готуватися до уроків, підтримувати в дитині впевненість і сміливість.

Пам’ятка батькам  обдарованих дітей

• Створіть безпечну психологічну атмосферу дитині в її пошуках, де вона могла б знайти розраду у разі своїх розчарувань і невдач.

• Підтримуйте здібності дитини до творчості й виявляйте співчуття до ранніх невдач. Уникайте негативної оцінки творчих спроб дитини.

• Будьте терпимі до несподіваних ідей, поважайте допитливість ідеї дитини. Намагайтесь відповідати на всі запитання, навіть якщо вони вам здаються безглуздими.

• Залишайте дитину одну і дозволяйте їй, якщо вона бажає, самій займатися своїми справами. Надлишок опіки може обмежити творчість.

• Допомагайте дитині формувати її систему цінностей, не обов’язково засновану на її системі поглядів, щоб вона могла поважати себе і свої ідеї поряд з іншими ідеями та їх носіями.

• Допомагайте дитині задовольняти основні людські потреби, оскільки людина, енергія якої скута основними потребами, рідко досягає висот у самовираженні.

• Допомагайте дитині долати розчарування і сумніви, коли вона залишається сама в процесі не зрозумілого ровесникам творчого пошуку: нехай дитина збереже свій творчий імпульс.

• Поясніть, що не на всі запитання дитини завжди можна відповісти однозначно. Для цього потрібен час, а з боку дитини — терпіння. Вона має навчитися жити в інтелектуальному напруженні, не відкидаючи своїх ідей.

• Допомагайте дитині цінувати в собі творчу особистість. Однак її поведінка не має виходити за межі пристойного.

• Допомагайте дитині глибше пізнати себе. Виявляйте симпатію до її перших спроб виразити таку ідею словами і зробити зрозумілою для оточення.