Цікавинки

Кроки до здоровя

Жуйка таки корисна! Але упродовж 30 секунд…

Нідерландські вчені експериментальним шляхом зясували, що пластинка жуйки за десять хвилин «ловить» близько ста мільйонів бактерій. Це десять відсотків від середньої кількості мікроорганізмів, що містяться в слині.

Але науковці стверджують, що максимально ефективною жуйка є лише впродовж перших 30 секунд ії використання. А якщо ії жувати тривалий час, мікроорганізми починають повертатись на зуби та в ротову порожнину.

Натомість якщо після прийому їжі скористатись жуйкою, вона механічно очистить зуби (не лише їх поверхню, але й міжзубні проміжки, заглиблення). Під час жування на ній збирається величезна кількість мікробів.

Важливим є й той факт, що жуйка сприяє відновленню кислотно-лужного балансу в ротовій порожнині, це важливо для збереження здоровя зубів.

Сміх- справа серйозна

Веселих людей люблять значно більше, ніж «нитиків». У понятті «веселість» поєднуються такі світлі почуття, як радість, душевна гармонія, приязнь нввколишніх,- важливі складові , які необхідні для відчуття внутрішнього щастя.

Сміх - це спонтанна реакція на жарт. Сміх сприяє нормалізації артеріального тиску, збільшує еластичність мязових тканин. В ті моменти,коли людина сміється, відбувається збільшення кількості «Т -клітин», які допомагають організму впоратися з вірусами і пухлинами.Учені назвали сміх «клапаном безпеки», який перекриває шлях гармонам стресу. Хочете зміцнити імунітет - смійтеся! Ті люди, які сміються частіше,справді, рідше хворіють на простудні захворювання. Так само, як рідше хворіють діти веселих мам.

ЩО? ДЕ? КОЛИ? ЯК?

Скільки мов існує на нашій планеті?

Представники Французької академії наук А. Мейє та М. Коен описали 2796 мов нашої планети на 1924 рік, а російський мовознавець М. Марр кількість світових мов визначав числом 5 тисяч (1934р). За уточненими даними, на нашій планеті існує 6703 живи мови, серед яких в Азії – 2165мов (32%), в Африці – 2011(30%), в Океанії- 1302 (19%), в Америці- 1000 (15%).у Європі- 225(3%). Дехто з лінгвістів ставить під сумнів таку кількість мов. Наприклад, професор Костянтин Тищенко називає цифру в 2500 мов, уважаючи, що автори попередніх висновків беруть до уваги не лише мови, а й діалекти. Головним доказом своєї слушності український мовознавець уважає кількість мов якими перекладено Біблію. За даними вченого, Святе Письмо перекладено на сьогодні 1017 мовами.

Яке слово люди говорять найчастіше?

Нью- йоркська телефонна компанія провела цікаве дослідження, з’ясовуючи, яке саме слово вимовляють люди найчастіше. З цією метою було прослухано 500 телефонних розмов, що дало змогу визначити найуживаніше слово - ним виявилося слово «Я», яке прозвучало 3990 разів. Очевидним є то, що найцікавіше говорити про себе.

Скільки слів уміщує найбільше речення або вислів у світі?

Донедавна вважалося, що найдовша фраза складається з 814 слів і займає дві з половиною сторінки в романі францюзького письменника Марселя Пруста. Лондонський репортер Бернар Левін побив цей рекорд, написавши в одній зі своїх статей фразу в 1672 слова.