Дослідницько-експериментальна робота

комунальний заклад "Харківський ліцей № 12 Харківської міської ради"

бере участь у дослідницькій-інноваційній роботі:

2023

2023

Регіональний відкритий освітній проєкт «Створення сприятливих умов для організації безпечного освітнього процесу в закладах освіти Харківської області» на партнерських засадах

2021

2015

Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.07.2015 № 764 «Про проведення дослідно-експерементальної роботи на базі загальноосвітніх навчальних закладів України»

Звіт про участь у Всеукраїнському експерименті «Тьюторська технологія як засіб індивідуалізації в освіті»

Звіт

Відповідно до наказу МОН України від 02.04.2021 №406 було затверджено заявку на участь в інформаційно-освітньому проєкті всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» на базі Харківської гімназії №12 Харківської міської ради Харківської області  на 2021-2027 роки.

З квітня 2021 по жовтень 2021 року проходив І організаційно-підготовчий етап. Під час цього етапу було проведено наступні заходи:

• організовано два  5 класи (70 учнів), які беруть участь у даному інформаційно-освітньому проєкті;
  • розроблено річні навчальні плани для цих класів;
  • підібрано педагогічні кадри (21 учитель), які працюють у 2-х експериментальних класах;
  • вибрано модельні програми для  кожної галузі викладання;
  • організовано відвідування учителями вебінарів, курсової перепідготовки, тренінгів. У травні – жовтні 2021 року було відвідано кожним учителем, які беруть участь в експерименті,  курси підвищення кваліфікації на базі КВНЗ «ХАНО» по чотирьом різним фаховим напрямам; тренінги щодо підготовки до участі в експериментальній діяльності, організованими  МОН України, проєктом «Навчаємось разом», а також прослухано вебінари щодо вибору модельних програм та роботі з ними.

З листопада 2021 року розпочався ІІ Формувальний етап. Під час цього етапу учителі гімназії брали участь:

•  в анкетуваннях та опитуваннях щодо навчально-методичного забезпечення експериментальних класів, аналізі запропонованих посібників;
  • надавали свої зауваження та пропозиції щодо оцінювання результатів навчання учнів, які здобувають освіту відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти;
  • ділились досвідом з колегами щодо роботи з посібниками видавництва «Ранок» (4 учителі давали інтерв’ю для вебінарів організованих видавництвом «Ранок», щодо вражень від роботи з посібниками цього видавництва в ході експерименту);
  • у гімназії в січні 2022 року було проведено серію майстер-класів, де учителі, які працюють в експериментальних класах, показали прийоми та педагогічні технології, що є ефективними для роботи з п’ятикласниками, які навчаються в новій українській школі.

Заступник директора з НВР                                 Л.А.Слінько