Комунальний заклад "Харківський ліцей №12 Харківської міської ради"

Умови доступності ЗЗСО для навчання осіб з особливими потребами

Доступність навчального закладу та прилеглої території для дітей з особливими потребами

• Прилегла територія біля школи є доступною;
  • Зона паркування автомобілів доступна;
  • Візуальна інформація є в наявності;
  • Ширина вхідних дверей – 1 м;
  • Кнопка виклику

Інклюзивна освіта

Інклюзивне навчання - система освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, врахування багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників.

Відповідно до пункту 1 статті 20 Закону України "Про освіту" у ліцеї за потреби може бути утворено   інклюзивні та/або спеціальні групи і класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами. У разі звернення особи з особливими освітніми потребами або її батьків така група або клас утворюється в обов’язковому порядку.

Забезпечено оптимальну доступність будівлі ліцею для осіб з особливими потребами. На вході в освітній заклад закріплена кнопка виклику чергового персоналу, сигнал від якої надходить на пульт охорони. Місце де розміщена кнопка виклику, проглядається охороною ліцею. У разі необхідності охорона освітнього закладу допоможе особі з особливими потребами увійти у освітній заклад.

Нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти

Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 30.01.2013 № 1/9-61 ''Щодо впровадження навчального посібника''