Хеловін, або День усіх святих — давнє свято, яке щороку з розмахом відзначають по всьому світу.

31 жовт. 2023
В Україні традиція святкування Хеловіну поки не надто поширена, але у США, Великій Британії та Канаді існує справжній культ цього дня.

Назва свята походить від словосполучення All Hallows' evening — Вечір усіх святих — і є його спрощеною формою.
Традиція святкування Хеловіну сягає корінням часів древніх кельтів, які мешкали на території Британії, Ірландії та Франції близько 2 тис. років тому.
Кельти вірили, що у ніч з 31 жовтня на 1 листопада стирається кордон між світом живих і мертвих, а душі повертаються на землю. У ці дні вони відзначали свято Самайн. Кельти виголошували пророцтва, палили величезні багаття і приносили жертви богам. Під час таких церемоній вони носили костюми зі шкір та голів тварин.
У VІІІ столітті папа Григорій ІІІ назвав 1 листопада Днем вшанування усіх святих. Згодом він увібрав деякі традиції Самайну, а ірланді та британці привезли ці звичаї на територію США. З часом Гелловін набув розважального характеру і зараз є одним із найбільш яскравих свят за масштабами декорацій, костюмів та традицій.
Є багато цікавих фактів, пов’язаних із цим святом:
1. Чверть усіх цукерок, які продають в США, купують на Хеловін.
2. У 2019 році американці витратили $490 млн на гелловінські костюми для своїх тваринок.
3. Найважчий у світі ліхтар із гарбуза важив 1226 кг.
4. Американці витрачають на товари, пов’язані із Гелловіном, в середньому $100 на рік.
5. Деякі люди мають страх Хеловіну, який також називають самайнофобією.
6. На День усіх святих в 1926 році помер всесвітньо відомий фокусник та ілюзіоніст Гаррі Гудіні.
Учні ліцею та лідери учнівського самоврядування «СІГМА» ХЛ № 12 також долучилися до святкування цього свята і організували онлайн-конкурс костюмів. Це дуже цікаво! Відвідайте їх платформу, і переконайтеся самі!