Інноваційні освітні проєкти

Звіт
     Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 02.04.2021 №406 педагогічний колектив  Харківської гімназії №12 бере участь у інформаційно-освітньому проєкті всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» (термін проведення 2021-2027роки). До участі в проєкті залучено два 6-ті класи (60 учнів), та 17 педагогічних працівників, які беруть участь в  експериментальній діяльністі з 2021/2022 навчального року. Освітній процес у 6-А та 6-Б класах організовано відповідно до освітньої програми Харківської гімназії №12 Харківської міської ради Харківської області на 2022/2023, погодженої педагогічною радою Харківської гімназії №12 Харківської міської ради Харківської області ( протоколом  педагогічної ради від 31.08.2022 №18) та затвердженою директором Харківської гімназії №12 Харківської міської ради Харківської області 31.08.2022. Учителі продовжують працювати за модельними програмами, вибраними в 2021/2022 навчальному році. Календарне планування на 2022/2023 навчальний рік складено відповідно до модельних програм відповідної галузі.
У 2022/2023 навчальному році Харківська гімназія №12 перейшла на ведення електронного журналу. Зауважень щодо  правильності заповнення предметних сторінок педагогам не надавалось.
 Підручники та посібники для освітнього процесу надходять в електронному вигляді.  У зв’язку з воєнним станом  і проведенням  уроків з використанням технологій дистанційного навчання педагоги стикнулися з такими труднощами:
  • несвоєчасне надходження посібників;
  • відсутність паперових підручників
  • недостатня наповнюваність посібників інтерактивними завданнями.
     Учителі керуються в роботі Державним стандартом базової середньої освіти, методичними рекомендаціями МОН України щодо викладання, оцінювання навчальних досягнень учнів. Проведення уроків із використанням дистанційної форми навчання вимагає від учителів додаткової підготовки матеріалів для проведення уроків. З метою полегшення  роботи в гімназії було проведено майстер-класи, на яких розглядалися різні освітні платформи, застосунки, які допомогли учителям якісно готуватися до проведення уроків.
Педагогічні працівники є активними учасниками заходів, які проводить  КВНЗ «ХАНО» . Були відвідані  (у форматі ZOOM- конференції) такі заходи: обмін практиками «Інноваційні підходи до викладання навчальних предметів мовно-літературної освітньої галузі в 6-му класі НУШ» (травень); консультативна зустріч «Інноваційні підходи до викладання навчальних предметів мистецької та технологічної освітніх галузей у 6-му класі НУШ» (квітень); тренінг «Діяльнісний підхід як спосіб забезпечення цілісної подорожі дитини у системі формальної освіти» (спільно з The LEGO Foundation) (березень).
У травні 2023 року в КВНЗ «ХАНО» відбувся онлайн майстер-клас «Особливості формування ключових компетентностей на уроках предметів технологічної освітньої галузі в учнів 6-х класів», що проводився відповідно до програми воркшопу «Сучасні концепти діяльності вчителя технологічної освітньої галузі», спікером була вчителька технологій Харківської гімназії №12  Гур’єва І.Л. з майстер-класом «Особливості формування ключових компетентностей на уроках предметів технологічної освітньої галузі учнів 6 класів».
   У 2022/2023 навчальному році учителі, які працюють в пілотних класах, брали участь в анкетуваннях та опитуваннях щодо навчально-методичного забезпечення експериментальних класів, аналізі запропонованих посібників; надавали свої зауваження та пропозиції щодо оцінювання результатів навчання учнів, які здобувають освіту відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти.
   У гімназії було проведено моніторинг якості знань у класах, які беруть участь у пілотуванні; проаналізовано отримані результати.
   6-Б клас у кількості 30 учнів був долучений  до загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти у закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану
   Наприкінці 2022/2023 навчального року було проведено моніторинг якості знань учнів пілотних класів. Результати моніторингу представлені на діаграмі 1.

Діаграма 1. Результати моніторингу якості знань 6-А і 6-Б класи

Діаграма 2. Середні бали 6-А і 6-Б класів
За результатами річного оцінювання, успішність учнів експериментальних класів приблизно однакова та вища за третій (не пілотний) 6 клас. Результати засвідчують позитивний вплив реалізації державного стандарту базової загальної середньої освіти на якість освіти.

Заступники директора                                       Людмила СЛІНЬКО
 з навчально-виховної роботи                                     Ірина БЕРЕЗІНА