Символічно святкуваннями Масляної відзначають завершення зими

12 бер. 2021
Символічно святкуваннями Масляної відзначають завершення зими

З 8 березня по 14 березня 2021 року, на останньому тижні перед Великим постом, в Україні традиційно відзначають «Колодія» – старослов’янське свято на честь весняного Сонця, коріння якого сягає доби Трипільської культури. Його ще називають: Колодки, Масляниця, Сиропусний тиждень та ін.

Символічно святкуваннями Масляної відзначають завершення зими та готуються зустрічати весну. За традицією в цей час влаштовуються народні гуляння, смажаться найсмачніші млинці та готуються вареники з сиром, а всі дійства направлені на те, щоб прогнати зиму і розбудити природу від сну.

11 березня 2021 року учнівський колектив Харківської гімназії № 12 приєднався до щирого привітання та святкування свята Коляди «Масниця чарівна».

Учні щиро привітали гостей зі святом, побажали гарного настрою, приємних вражень та щирого спілкування. Вже багато років ми збираємо по зернятку все, що є правдиве і цікаве про народні обряди, звичаї, які формували свідомість, смаки і звички наших прадідів.

Тому у нашій Харківській гімназії № 12 ми приготували костюми для обрядодійств, змайстрували традиційні  інтер`єрні прикраси та інші атрибути свят. І звичайно ж – смаколики до  святкового столу.  Млинці!