Вітаємо з Днем Конституції України!

28 черв. 2023
Вітаємо всіх з визначним державним святом – Днем Конституції України! 27 років тому наша держава отримала Основний Закон, що гарантує втілення мрій і сподівань на краще й благополучне життя у власній державі.

В Україні 28 червня відзначають державне свято – День Конституції.

Сьогодні виповнюється 27 років з дня ухвалення Основного Закону. Цього року Україна відзначає День Конституції в умовах воєнного стану.

Конституція – основний закон, який гарантує кожному громадянину країни свободи і права, а також визначає політичний устрій держави.

Саме 28 червня 1996 року Верховна Рада прийняла Конституцію незалежної України. Відбулося 24-годинне безперервне засідання, на якому проголосували та ввели в дію Конституцію України. Тоді за її ухвалення проголосував 321 депутат (потрібно було набрати щонайменше 300 голосів).

До Дня Конституції учні 4-7-х класів провели флешмоб «Україна-моя Батьківщина». Вони вітали всіх зі святом і ще раз наголосили про те, що сьогодні Конституція – ядро національної правової системи України. Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, це про гідність, цінності, хребет нації, стійкість та нескореність. Наша Конституція орієнтована на людину, гуманістичні цінності та правові відносини між суспільством і державою. Такою вона є, зокрема, тому, що, попри досвід життя в тоталітарній системі та наявність колоніального минулого, українським землям був властивий пошук норм і засад, які б регулювали взаємодію між населенням і владою. Власне, це також робить нас частиною Європи.

Вітаємо всю шкільну спільноту і гостей сайту із цією визначною подією!